Zi de nastere pentru alte zile de nastere

Status: Fundraising

In centrele de copii si de batrani, zilele de nastere trec adesea nebagate in seama. Vrem sa schimbam acest lucru, sa redam importanta si bucuria acestor evenimente, sa-i facem pe copiii si batranii singuri sa se simta importanti.

[ Show more ]

Sumă:

Galantomi:

Donații:

Vrei să fii fundraiser? Contactează Organizația

In cadrul acestui proiect ne propunem ca, in fiecare luna, sa sarbatorim zilele de nastere ale copiilor si bunicilor nascuti in luna respectiva, din centrele in care lucru. Lucram in mai multe centre de plasament din sectorul 1, precum si in centre de varstnici, in special in Centrul Medico-Social al Municipiului Bucuresti (caminul Sf. Luca), unde  traiesc in jur de 300 de varstnici cu diferite boli grave. Pentru multi dintre acestia zilele de nastere si alte ocazii speciale, pe care cu totii le asteptam cu nerabdare, sunt adesea trecute cu vederea. Dorim sa schimbam acest lucru, daruind bunicilor demnitatea anilor si copiilor bucuria varstei lor. De aceea avem nevoie de un fond lunar, cu ajutorul caruia sa asiguram organizarea zilelor de nastere pentru 10-12 persoane lunar, atat o mica serbare, cat si cadouri pentru sarbatoriti.